Очищення водойм

Очищення водойм від мулу, дерев, що впали, водних заростей та інших типів забруднень, включно з продуктами антропогенного характеру, є важливим і необхідним завданням для збереження навколишнього середовища. Крім того, важливо підтримувати й судноплавність водних артерій для нормального розвитку промисловості, туристичної галузі та інших сфер. 

Чищення озер, ставків, водосховищ, річок може виконуватися різними способами. Основними з них вважаються: 

  • хімічне очищення (підходить для біологічного очищення); 
  • ультразвукове;
  • механічне. 

Якщо перші два варіанти найчастіше застосовуються для невеликих штучних водойм, то чищення ставка екскаватором – найбільш ефективне та дієве при серйозних обсягах робіт та високому ступені замуленості. 

Механізоване чищення – основні етапи

Очищення водойм земснарядом проходить у кілька основних етапів. Спочатку необхідно повністю відкачати всю рідину та приступити до видалення донного осаду і мулу. Після цього дно водойми засипається спеціальною гравійно-глиняною сумішшю, яка мінімізує протікання води в ґрунт. На останньому етапі до ставка чи озера знову запускається вода. 

На відміну від чищення замкнутих водойм, очищення, наприклад, русла річки є природоохоронною процедурою. Перед початком подібних операцій з чищення великих водних артерій необхідно скласти мулові карти. Вони будуть використовуватися надалі для зберігання мулу, який вилучили з дна річки. 

Під час процедур очищення дна річок та інших типів водойм найчастіше виконуються роботи для поглиблення дна з використанням земснарядів. Крім того, намиваються та впорядковуються прибережні території, на яких створюються, наприклад, нові пляжі. 

З питань замовлення послуг або консультації зв’яжіться з нами:

З питань замовлення послуг або консультації зв'яжіться з нами:

+38 (050) 193-21-00
+38 (097) 326-95-32
denova05092017@gmail.com
м. Дніпро, вул. Саранська, 59, офіс 22